Naujienos

Balandžio 24 d. 13 val. kviečiame dalyvauti nuotoliniame moksliniame seminare „Skaitmeninis aktyvizmas ateities praeityje: kaip olandų „Extinction Rebellion“ aktyvistai, pasitelkdami atminties praktikas, susieja praeitį, dabartį ir ateitį „Instagram“ tinkle“, kurį ves Groningeno universiteto vyr. lektorius dr. Rik Smit. Seminaro trukmė – 1,5 val.

Dr. Rik Smit 3

Apie tyrimą

Seminaro metu bus pristatomas tyrimas, kuriame nagrinėjama, kaip Olandijos „Išnykimo sukilimo“ (angl. „Extinction Rebellion“) aktyvistai diskursyviai kuria ryšį su praeitimi, dabartimi ir ateitimi „Instagram“ tinkle, panaudodami šios platformos suteikiamas galimybes atminčiai išsaugoti. Tyrimas teigia, kad „Extinction Rebellion“ aktyvistai, komunikuodami platformoje, sujungia šias laiko plotmes tiek retrospektyviai, tiek perspektyviai. Pirmiausia, jie praeitį naudoja kaip dabarties veiksmų, kurių tikslas yra ilgalaikiai pokyčiai, šaltinį, susiedami ją su kultūriniais ištekliais ir praeities neteisybėmis. Antra, aktyvistai išreiškia susirūpinimą dabartimi, pabrėždami esamos atminties reikšmę ateityje, o klimatui daromos žalos fiksavimas ir dokumentavimas bei paties judėjimo veiksmai yra to pavyzdys. Tiek teigiamas, tiek neigiamas ateities įsivaizdavimas yra aktyvistų naudojamas praeities ir dabarties veiksmams / neveiksnumui legitimuoti ir delegitimuoti. Kitaip tariant, jų įsivaizduojama ateitis formuoja ne tik dabartinius veiksmus, bet ir jų atminties praktikas, kur „Instagram“ suteikiamo archyvavimo, ryšio užmezgimo ir sklaidos galimybės pasitelkiamos skaitmeninei atminčiai palaikyti. Šiuo atveju platformos sociotechninės galimybės yra panaudojamos kaip mnemoninių praktikų įrankiai tiek retoriniams, tiek praktiniams tikslams įgyvendinti. Atlikto tyrimo rezultatai ir teiginiai buvo grindžiami giluminiais interviu su aktyvistais ir jų platinamo turinio „Instagram“ platformoje temine analize.

Kviečiame registruotis seminarui ČIA.

Seminaras yra Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių kultūrų ir komunikacijos katedros 2025 m. pavasario seminarų ciklo, organizuojamo „Connective Research Group“, dalis. Jį moderuoja profesorius Costis (Konstantinos) Dallas. Dėl papildomos informacijos kreiptis el. paštu: .

Šių metų balandžio 18 d. sukanka lygiai šimtas metų, kai gimė profesorius Vladas Žukas (1925–2014) – viena ryškiausių Lietuvos knygotyros ir bibliografijos mokslo figūrų, žmogus, palikęs pėdsaką ne tik mokslo srityje, bet ir studentų, kolegų, bičiulių atmintyje. Šiai sukakčiai paminėti Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas ir Vilniaus universiteto biblioteka surengė atminimo popietę. Susirinkusieji kalbėjo apie profesoriaus asmenybę, mokslinius darbus, įtaką ir palikimą.

IMG 1462

Skaityti daugiau...

Pirmą kartą išleistas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentų mokslinių darbų rinkinys. Leidinio „Komunikacija ir informacija. Studentų mokslinių darbų almanachas“ vyriausioji redaktorė prof. Asta Mikalauskienė pasakoja, kad idėja suteikti galimybę studentams įprasminti savo mokslinę veiklą per publikacijas brendo jau kurį laiką: „Tikimės padėti jauniems žmonėms atskleisti savo gebėjimus, sustiprinti pasitikėjimą savimi ir atrasti mokslininko gyslelę“.

almanachas 4 1

Skaityti daugiau...

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas ir Vilniaus universiteto biblioteka, minėdami prof. Vlado Žuko 100-ąsias gimimo metines, kviečia į Profesoriaus atminimui skirtą popietę ir parodos „Prisiminimų puslapiai...: profesoriui Vladui Žukui – 100“ atidarymą. Renginiai vyks balandžio 14 d. nuo 15 val. VU bibliotekos Joachimo Lelevelio ir Baltojoje salėse (Universiteto g. 3).

web final 16

Skaityti daugiau...