Pirmą kartą išleistas Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentų mokslinių darbų rinkinys. Leidinio „Komunikacija ir informacija. Studentų mokslinių darbų almanachas“ vyriausioji redaktorė prof. Asta Mikalauskienė pasakoja, kad idėja suteikti galimybę studentams įprasminti savo mokslinę veiklą per publikacijas brendo jau kurį laiką: „Tikimės padėti jauniems žmonėms atskleisti savo gebėjimus, sustiprinti pasitikėjimą savimi ir atrasti mokslininko gyslelę“.
Tai postūmis tiems, kurie svarsto apie mokslininko kelią, tačiau, pasak redaktorės, almanachas aktualus ir platesniam studentų ratui: „Ne visi, kurie publikuoja savo mokslinę veiklą, bus mokslininkai, bet visiems tai yra išbandymas, savotiškas iššūkis ir dažnai įrodymas sau ir kitiems, kad „ne šventieji puodus lipdo“, – pastebi prof. A. Mikalauskienė.
Leidinys apima skirtingų Komunikacijos fakultete realizuojamų studijų programų temas ir atspindi, kokia įvairi gali būti Komunikacijos ir informacijos mokslų kryptis. „Tai – unikali galimybė susipažinti su kolegų darbais, pajausti, kuo gyvena Fakulteto bendruomenė, atrasti bendrų interesų ir galbūt praplėsti bendraminčių ratą“, – almanacho reikšmę komentuoja profesorė.
Tyrimuose, publikuotuose leidinyje, analizuoti dirbtinio intelekto taikymo projektinėje veikloje ypatumai, emocijos reklamoje, komunikacija nuotolinių mokymų bei įtraukiojo švietimo ir sporto srityse. Tirtas socialinių tinklų nuomonės formuotojų savęs atskleidimo poveikis sekėjų elgsenai bei žurnalistų vaidmuo nušviečiant socialinius protestus Lietuvoje.
Darbai rodo ne tik akademinį studentų brandumą, bet ir leidinio potencialą augti, stiprinti savo pozicijas komunikacijos mokslo lauke. Siekiama, kad studentų mokslinių darbų almanachas taptų periodiniu leidiniu. „Kitas svarbus žingsnis – kvietimas teikti straipsnius ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis,“ – planais dalinasi prof. A. Mikalauskienė. „Norime įtraukti ir iš užsienio šalių atvykusius studentus. Taip būsime dar labiau matomi, išplėsime autorių ir skaitančiųjų ratą“, – sako ji.
Pirmąjį mokslo žurnalo numerį kviečiame skaityti ČIA.