KF mokslininkai vykdys nacionalinės mokslo programos „Gerovės visuomenė“ finansuojamą projektą „Skaitmeninio skaitymo skatinimas kaip skaitmeninės atskirties mažinimo priemonė“.
Komunikacijos fakulteto mokslininkai prof. dr. (HP) Elena Macevičiūtė (projekto vadovė), doc. dr. Arūnas Gudinavičius, doc. dr. Andrius Šuminas bei Šefildo universiteto (University of Sheffield) prof. dr. Thomas Daniel Wilson (Jungtinė Karalystė) dalyvaudami Europos Sąjungos 7-osios bendrosios programos finansuojamoje tarptautinėje COST veikloje IS1404 Evolution of Reading in the Age of Digitisation (E-READ) susibūrė į grupę ir gavo finansavimą Lietuvos mokslo tarybos finansuojamam nacionalinės mokslo programos „Gerovės visuomenė“ projektui „Skaitmeninio skaitymo skatinimas kaip skaitmeninės atskirties mažinimo priemonė“ (The Stimulation of Digital Reading as a Means of Reduction the Digital Divide).
Paraiškos šiai nacionalinei mokslo programai buvo teikiamos 2016 m. balandžio–gegužės mėnesiais. Iš viso buvo pateikta 71 paraiška, finansuota 11 paraiškų. Paraiškos buvo teikiamos anglų kalba, jas vertino užsienio ekspertai. Daugiau informacijos: http://www.lmt.lt/lt/mkf/nmp/ger/ger-rezultatai/ii-konkurso-rezult/ii-kvietimo-apibend.html.
Mokslinio projekto metu bus nustatomas sąryšis tarp skaitymo, skaitmeninio skaitymo ir skaitmeninės atskirties bei Lietuvos piliečių įsitraukimo į visuomenės gyvenimą, taip prisidedant prie įtraukios ir saugios visuomenės formavimo proceso, identifikuojant socialinės nelygybės ir atskirties, ekonominius bei kitus gyvenimo kokybei svarbius veiksnius. Tyrėjai nustatys kokios santykinės nelygybės atsiranda tarp žmonių, jų socialinių pozicijų ir išteklių skaitymo ir kitų medijų naudojimo požiūriu, atskleis sąsajas tarp skaitmeninio skaitymo, kūrybiško medijų naudojimo ir pilietinio bei socialinio įsitraukimo/atskirties bei parengs rekomendacijas valstybinėms institucijoms dėl skaitmeninės atskirties mažinimo ugdant skaitmeninio skaitymo motyvus ir įgūdžius.
Projekto metu bus parengti ir žurnaluose turinčiuose cituojamumo rodiklį (Web of Science duomenų bazėse) publikuoti keli moksliniuose straipsniai su vykdymo metu gautų mokslinių tyrimų rezultatais. Rezultatai bus pristatomi tarptautinėse konferencijose užsienyje ir Lietuvoje.
Projekto trukmė du metai (2017-2018), biudžetas 105 509 €, paraiškos registracijos numeris Nr. GER-17005.