Naujausioje doc. dr. Nastazijos Keršytės monografijoje pristatomas tyrimas yra pirmosios monografijos tęsinys, apimantis chronologiškai platesnį laikotarpį (iki šių dienų), naudojantis naujus tyrimų teorinius kontekstus, metodus bei empirinę medžiagą. Kartu tai paskutinis mokslininkės darbas – visos jos gyvenimo mokslinės veiklos apibendrinimas, kurio ji pati baigti nespėjo.
Knyga buvo iškilmingai pristatyta Valdovų rūmų Renesanso salėje. Oficialią vakaro dalį vedė knygos autorės sūnus Alkas Paltarokas, knygos įžvalgomis bei atsiminimais apie autorę dalijosi akademinės ir kultūrinės bendruomenės atstovai, taip pat jos kolegos. Reportažas iš renginio čia: http://www.ltlife.lt/news/4032/17/Valdovu-rumuose-iskilmingai-pristatyta-svarbi-Lietuvai-istorine-knyga
Knygoje pabrėžiama, kad Lietuvos muzeologijos raidai būdingi bendrieji pasauliniai muzeologijos formavimosi bruožai bei saviti, lemti vietos politinių, ideologinių bei mentalitetinių faktorių. Lietuvoje vyrauja istorinės ir taikomosios / praktinės muzeologijų aktualinimo tradicija, taip pat nuo XX a. pabaigos stiprėja ir socialinės muzeologijos poreikio tendencija. Muzeologijos Lietuvoje taikomasis mokslas turi tradicines sąsajas su istorijos, archeologijos, paveldo, meno bei nuo XXI a. – ir su komunikacijos mokslais.
Tyrimą ir knygos leidybą finansavo Lietuvos mokslo taryba.
Knygą išleido VšĮ Akademinė leidyba.