Kovo–balandžio mėnesiais Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentai turėjo unikalią galimybę prisijungti prie „Erasmus+“ mišrios intensyvios programos (angl. Blended Intensive Program, BIP), skirtos bibliotekininkystės ir informacijos mokslams. Šią programą organizavo Granados universitetas (Ispanija), Salonikų universitetas (Graikija) ir Vilniaus universitetas. Tema – išskirtinė ir įdomi: stalo žaidimai kaip edukacijos ir komunikacijos priemonė bibliotekininkystėje.

IMG 5403


Iš visų norinčiųjų atrinkti aštuoni Fakulteto studentai džiaugėsi šia galimybe praplėsti savo akademinę patirtį, pažinti kitas kultūras bei mokytis tarptautinėje komandoje. Dvi savaites trukusią programą sudarė dvi dalys: pirmiausia – nuotoliniai teoriniai užsiėmimai, kurių metu studentai gilinosi į stalo žaidimų istoriją, kūrimą, strategijas; vėliau – intensyvios kūrybinės dirbtuvės Granados universitete.

Programos tempas buvo intensyvus, o užduotys reikalavo itin aktyvaus įsitraukimo ir komandinių įgūdžių: „Per kelias dienas turėjome ne tik sugalvoti žaidimo koncepciją, bet ir parengti taisykles, sukurti prototipą bei jį testuoti. Mūsų komanda pasirinko kurti stalo žaidimą apie dezinformaciją ir faktų tikrinimą, tad procesas buvo labai įdomus, o tema – aktuali. Žaidime pasitelkėme ir dirbtinį intelektą“, – pasakojo programoje dalyvavęs Kūrybos komunikacijos studentas Lukas Pacevičius.

„BIP mokymosi formatas reikalauja daug kūrybiškumo, komunikacijos, planavimo, organizavimo. Smagiausia, jog teoriją galėjome pritaikyti praktikoje, tai padėjo ją geriau suprasti ir įsiminti“, – dalinosi Verslo informacijos vadybos studentė Ugnė Siličiūtė. Kolegei antrino Kūrybos komunikacijos studentė Joana Kazragytė: „Labai įdomu buvo stebėti, kaip stalo žaidimas iš idėjos tampa realiu produktu“, – teigė ji.

IMG 7918IMG 7913


Studentų teigimu, vienas iš didžiausių programos privalumų, buvo galimybė dirbti mišriose komandose su studentais iš kitų šalių: „Taip turėjome progą tobulinti anglų kalbos įgūdžius, plėsti akiratį ir mokytis bendradarbiauti“, – pasakojo Ugnė. Studentai taip pat įvertino dėstytojų, dirbusių kartu, svetingumą, profesionalumą ir palaikymą: „Kaskart buvo aiškiai pristatomas dienos planas, suteiktos visos reikiamos priemonės, skiriama dėmesio ir pagalbos kiekvienai komandai atskirai“, – prisiminė Ugnė.

Be mokslų, Granadoje studentai patyrė daug kultūrinių atradimų: „Teko ne tik atstovauti savo Universitetui, bet ir pajusti paskutinio musulmonų emyrato Vakarų Europoje dvasią, pražygiuoti visus miesto kampelius ir pasidžiaugti Andalūzijos pavasario šiluma“, – įspūdžiais dalinosi Lukas.

„Labiausiai, ko gero, įsiminė atsisveikinimas su draugais studentais graikais. Mes kartu ėjome į barus, žaidėme stalo futbolą, biliardą. Ta paskutinė naktis, kai matėme graikus, paliko vieną ryškiausių prisiminimų: išėjome į lauką, susidraugavę, linksmi, o lauke tamsu, lynoja, bet nepaisant to, labai šiltai atsisveikinome, – prisimena Kūrybos komunikacijos studentas Matas Markevičius.

Įspūdžiais pasidalinę studentai vienbalsiai sutiko, kad dalyvauti programoje buvo verta: „Programa leido tobulėti ne tik akademiškai, bet ir asmeniškai. Įgijau daug naujų žinių bei patyriau įsimintinų akimirkų, kurios išliks visam gyvenimui“, – teigė Joana.

IMG 7952IMG 7890