Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka su partneriais 2024 m. spalio 24 d. organizuoja tradicinę XXIII mokslinę konferenciją „Lietuviškos spaudos tėkmėje: Panevėžio regiono periodiniai leidiniai 1918–1940 metais“, konferencijos organizacinis partneris – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas.

Untitled design 1

Konferencija rengiama pažymint spaudos lietuviškais rašmenimis atgavimo 120-ąsias ir laikraščio „Panevėžio balsas“ įsteigimo 100-ąsias metines. Pranešimuose bus nagrinėjama spaudos atgavimo svarba, Lietuvos periodinių leidinių tinklo plėtotė 1918–1940 m. Tyrinėjama Panevėžio regiono periodinės spaudos istorija, dėmesys kreipiamas į leidinių turinį, kalbą, periodinės spaudos raidą, lietuvišką spaudą kaimyninėje Latvijoje.

Konferencijos vieta: Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka (Respublikos g. 14).

Pradžia: 9:30 val.

Konferencijos organizacinio komiteto pirmininkas – VU Komunikacijos fakulteto Knygotyros, mediotyros ir leidybos tyrimų katedros profesorius, daktaras Arvydas Pacevičius.

Daugiau informacijos apie konferenciją ir programa ČIA.