Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas kviečia į tradicinę XXIII mokslinę konferenciją „Lietuviškos spaudos tėkmėje: Panevėžio regiono periodiniai leidiniai 1918–1940 metais“, skirtą spaudos lietuviškais rašmenimis atgavimo 120-osioms ir laikraščio „Panevėžio balsas“ įsteigimo 100-osioms metinėms pažymėti. Konferencija vyks 2024 m. spalio 24 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

naujienai panevezio

Norintys dalyvauti konferencijoje yra kviečiami teikti pranešimus įvairiomis periodinės spaudos raidos ir raiškos temomis, pavyzdžiui, periodinės spaudos tyrimų teoriniai aspektai, periodikos raida Lietuvoje po spaudos draudimo panaikinimo, periodikos leidyba ir apytaka Panevėžio regione 1918–1940 metais, Panevėžio regiono periodinės spaudos paveldas. Pranešimui yra skiriamos 20 minučių, iš jų 5 minutės klausimams ir diskusijai.

Svarbi informacija:

• Pranešimų santraukos (100–150 žodžių) ir dalyvio anketos teikiamos iki 2024 m. rugpjūčio 1 d. el. paštu: .
  • Informacija apie pranešimo priėmimą bus paskelbta iki 2024 m. rugsėjo 15 d.
  • Plačiau apie galimas temas ir kitus reikalavimus skaitykite ČIA.

Kviečiame dalyvauti ir dalintis įžvalgomis apie lietuviškos spaudos istoriją!

Konferencijos partneriai: Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas, Panevėžio kraštotyros muziejus, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos istorijos institutas.