Vilius Mackonis

Rinkodaros ir komunikacijos agentūros „Virtuozai“ direktorius / Žurnalistika

 

Kodėl nusprendėte studijuoti būtent Komunikacijos fakultete?

2002 – 2005 metais, Komunikacijos fakultetas buvo pati stipriausia komunikacijos ir žurnalistikos mokykla šalyje. Man, jaunam žurnalistui iš Kauno, siekiančiam žinių ir karjeros, nekilo daug klausimų, kur studijuoti. Pasirinkimas pasiteisino – po pusmečio studijų važinėjant iš Kauno į paskaitas Vilniuje, gavau kvietimą persikelti iš „Lietuvos ryto“ – tuo metu labai stipraus ir autoritetingo leidinio – Kauno skyriaus, į Vilnių.

Ar turite kokių nors atmintin įsirėžusių prisiminimų iš universiteto laikų?

Labiausiai man įsiminė bendruomeniškumo dvasia – bendramoksliai puoselėjo labai stiprius ryšius, taip pat glaudus bendravimas ir palaikymas buvo ir iš dėstytojų pusės. Tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime turėti ratą žmonių, su kuriais gali pasitarti, kuriais gali pasitikėti, yra labai svarbu. Ne veltui žurnalistai laikomi stipria profesine bendruomene – to pagrindai klojami Komunikacijos fakultete.

Koks buvo pirmasis Jūsų darbas apskritai ir koks buvo pirmasis darbas baigus studijas?

Dirbti žurnalistu aš pradėjau dar iki studijuodamas žurnalistiką – studentų laikraštyje „SAVAS“ parašiau straipsnį apie tai, kaip vagiamos knygos iš VDU bibliotekos, taip įspėdamas ir universitetą. Po to mane gretai pastebėjo laikraščių, televizijos redakcijos, pradėjau rengti reportažus kaip neetatinis žurnalistas ir dar nebaigęs studijų buvau pakviestas etatiniam darbui Kaune, „Lietuvos ryto“ priede kauniečiams.

Ar Komunikacijos fakultetas turėjo įtakos Jūsų, kaip asmenybės, formavimuisi?

Komunikacijos fakultete studijavau magistrantūroje, todėl studijų objektu labiau buvo kontekstiniai dalykai, analitinio mąstymo lavinimas. Dirbant reporteriu, tokių žinių nelabai pritaikysi. Tačiau vėliau, keičiant darbovietes, susiduriant su komunikacija plačiau, o vėliau ir su rinkodara, vadyba, analitinės žinios, gebėjimas žvelgti giliau ir plačiau tapo kasdien reikalinga praktika.

Kaip atrodo Jūsų darbo diena? Gal galite įvardyti iššūkius, su kuriais šiomis dienomis dažniausiai tenka susidurti darbe?

Šiuo metu esu savo agentūros vadovas, bet mano darbo diena prasideda kaip ir prieš 20 metų, kai dirbau kriminalinių įvykių reporteriu – apžvelgimu, kas įvyko naujo ir aktualaus. Tiesa, dabar tyrinėju ne policijos suvestines, o žiniasklaidą – ieškau, kas įvyko tokio, kas gali būti aktualu klientams. Tada su kolegomis aptariame, ką nuveikėme pagal planą, ką planuojame į ateitį, tuomet veiksmus ir planus deriname su klientais. Tada nyrame į darbo rutiną – vyksta esamų projektų peržiūra ir tobulinimas, suderinimai su žiniasklaidos priemonėmis, rezultatų monitoringas ir analizė. Na ir prie viso to dar nuolatinis finansinių srautų valdymas, bet čia jau komunikacijos specialistams nuobodžioji dalis.

Kas Jums svarbiausia Jūsų darbe?

Svarbiausia darbe yra malonumas. Jei dirbti nemalonu, neįdomu – rezultatas bus niekinis. Ar tu būtum žurnalistu, ar direktoriumi – turi norėti eiti dirbti. Man asmeniškai malonumą teikia nuolatinės paieškos, kaip išspręsti vieną ar kitą klientui kylantį poreikį, galimybių paieška ir įgyvendinimas. Tai yra, nuolatinė dinamika. Niekada nenuobodu. Dažniausiai labai sunku. Ir visa tai labai įkvepia.

Ar turite konkrečių tikslų savo darbe?

Mano pasirinktame darbe – komunikacijos ir rinkodaros agentūroje – keliu sau tikslą padėti klientams siekiant jų tikslų, auginti jų organizacijas ir verslus. Tai yra žemiškesnis tikslas ir galbūt kai kam jis pasirodytų neįkvepiantis, nesiekiantis už horizonto. Bet prisiminkime, tam, kad pasiektume horizontą, turime padaryti daug mažų žingsnių. Būtent tie žingsniai dažniausiai tampa didžiaisiais iššūkiais, išlaikant kasdienį atkaklumą, kasdienę motyvaciją.

Remiantis savo studijų patirtimi, ką patartumėte/palinkėtumėte dabartiniams Žurnalistikos studijų programos studentams ar visiems studentams apskritai?

Niekada nebijokite, nerkite į eksperimentus, bandykite naujoves, pasiduokite avantiūroms. Tai bus geriausia ir vertingiausia, ką būsite patyrę gyvenime ir tai atneš jums daugiausia žinių ir patirties.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos