Justė_Kjpg

HUAWEI komunikacijos vadovė Baltijos šalyse / Žurnalistika

 

Kodėl nusprendėte studijuoti būtent Komunikacijos fakultete?

Turbūt kaip daugelis mano kurso draugų, apie žurnalistiką svajojau nuo mažens. Labai mėgau rašyti, žavėjo idėja apie darbą žiniasklaidoje. Jau nuo dešimtos klasės mokykloje žinojau tiksliai, kad bandysiu stoti į žurnalistiką, lankiau Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto organizuojamą sekmadieninę mokyklą, intensyviai ruošiausi stojamiesiems. Tad sprendimas studijuoti būtent Komunikacijos fakultete buvo priimtas daug metų iki mokyklos baigimo.

Ar turite kokių nors atmintin įsirėžusių prisiminimų iš universiteto laikų?

Visi ketveri metai studijuojant žurnalistiką buvo labai linksmi ir įsimintini, sudėtinga išskirti kelis atvejus. Labai gerai atsimenu, kai kartą radijo seminarams ruošiau radijo pasakojimą apie tai, kas vasarą vyksta Katedros aikštėje – tąkart su reporteriu ten praleidau dvi pilnas dienas – nuo 6 valandos ryto iki vėlaus vakaro, stebėdama, įrašinėdama, kalbėdamasi su žmonėmis. Ši patirtis stipri – ir žurnalistiškai, ir žmogiškai. Taip pat įsiminė baigiamojo kūrybinio darbo rengimo procesas – rašiau straipsnių ciklą apie graffiti kultūrą Lietuvoje, ieškojau anoniminių graffiti kūrėjų, bandžiau suvokti, kaip veikia ši subkultūra ir tai atspindėti savo kūrybiniame darbe. Jei ne studijos, niekada nebūčiau bendravusi su tais žmonėmis, o jie tikrai pasakoja įdomių ir dažnai šokiruojančių dalykų.

Koks buvo pirmasis Jūsų darbas apskritai ir koks buvo pirmasis darbas baigus studijas?

Pirmasis mano darbas buvo Jonavos, iš kurios esu kilusi, vietiniame laikraštyje, kai buvau 15 metų. Studijuodama dirbau ryšių su visuomene agentūrose, taip pat porą metų – nevyriausybinėje organizacijoje, kur taip pat rūpinausi komunikacija, prisidėjau prie vaikų stovyklų bei jaunimo centro veiklos organizavimo. Baigusi studijas tiesiog tęsiau darbus ryšių su visuomene agentūrose.

Ar Komunikacijos fakultetas, studijos turėjo įtakos Jūsų, kaip asmenybės, formavimuisi? Ir ar žinios, įgūdžiai, įgyti universitete, pravertė darbe?

Tikrai taip. Esu tikra, kad bakalauro studijos yra būtent tas laikas, kai formuojiesi, pleti akiratį, išmoksti suprasti supančią aplinką, ją kritiškai vertinti, suvokti, ką veikti nori pats. Universitetas, mano nuomone, nėra tik apčiuopiamoms profesinėms  žinioms gauti – jų gali semtis praktikų metu, dirbant. Žurnalistikos studijos padėjo labai tvirtus suvokimo, kokia yra, kokia turi būti žiniasklaida, kas yra pamatinės žurnalisto vertybės; galvoje į aiškią sistemą sudėliojo labai daug šiandien man svarbių dalykų apie informaciją, komunikaciją ir net bendražmogiškus dalykus. Nors žiniasklaidoje nedirbu ir save atradau komunikacijos srityje, žurnalistikos studijos Komunikacijos fakultete neabejotinai sukūrė pamatus tam, ką veikiu dabar. Geras ryšių su visuomene specialistas privalo suvokti, kaip veikia žiniasklaida, kas svarbu žurnalistams, o studijos greta to davė ir daug žinių apie komunikaciją kaip apie mokslą.

Papasakokite, kaip atrodo Jūsų darbo diena? Su kokiais iššūkiais tenka susidurti?

Neįmanoma apibūdinti tipinės dienos, nes tipinių dienų šiame darbe nebūna, kiekviena jų – skirtinga, su savais iššūkiais. Turbūt tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl aš taip mėgstu tai, ką darau.

Mano darbo didelė dalis yra komunikacijos strategijų ir planų dėliojimas visoms trims Baltijos šalims, taip pat – bendravimas su žurnalistais Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Dirbant tokio dydžio bendrovėje kaip „Huawei“ neišvengiamai tenka daug bendradarbiauti su kitais įmonės padaliniais Baltijos šalyse ir visoje Europoje bei Kinijoje, gebėti ne tik sudėlioti komunikacijos žinutes, įgyvendinimo formas, bet ir iškomunikuoti jas viduje daugybei skirtingų žmonių. Darbe iššūkių yra daug – pradedant multikultūrine aplinka, gebėjimu dirbti komandoje su labai daug labai skirtingų žmonių, baigiant tuo, kad ir žiniasklaida, žurnalistai nepaisant to, kad dirbu su trimis kaimyninėmis šalimis, visur yra labai skirtingi. Atrodytų, viskas vienoda Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, bet tai – visiškai neteisingas mitas, mūsų žiniasklaida skiriasi pakankamai stipriai. O kai tenka derinti komunikacijos žinutes ne tik su Baltijos šalimis, bet ir visu regionu, kuriame yra per trisdešimt šalių, tų iššūkių dėl egzistuojančių skirtumų atsiranda dar daugiau. Bet visa tai – tik būdas mokytis ir tobulėti, kas man yra svarbiausia ir įdomiausia.

Kas Jums svarbiausia Jūsų darbe?

Tobulėjimas, augimas ir iššūkiai. Labai mėgstu ieškoti sprendimų, galvoti, kaip pasiekti keliamų tikslų. Žinoma, komanda, aplinka, perspektyvos – neabejotinai svarbu, bet visgi mokymasis yra svarbiau.

Ar turite konkrečių tikslų savo darbe?

Žinoma – suprasti ir perprasti, kaip veikia tokio dydžio bendrovė, augti kaip komunikacijos specialistė ir įgyti naujų patirčių.

Remiantis savo studijų patirtimi, ką patartumėte/palinkėtumėte dabartiniams Žurnalistikos studijų programos studentams ar visiems studentams apskritai?

Būti atviriems, pasiimti visko kuo daugiau, nuolat ieškoti praktikos galimybių, dalyvauti visur, kur įmanoma, ir, žinoma, būti geriausiais draugais su kursiokais, nes norint išmokti, turi būti smagu. O smagu būna tik geroje kompanijoje kolegų, kurie, nenustebkite, bus jūsų kolegomis ir ateityje, baigus studijas!

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos