Darius Verseckas

Startuolio „HeavyFinance“ rinkodaros vadovas ir vienas iš įkūrėjų / Žurnalistika

 

Kodėl nusprendėte studijuoti Komunikacijos fakultete?

Džiaugiuosi tais, kurie puikiai žino, kuo nori būti užaugę, tačiau nebuvau vienas jų. Mano pasirinkimą nulėmė žurnalistikos studijų progamoje suteikiami įgūdžiai ir žinios, kurios man pasirodė svarbios. Tai analitiniai ir kritinio mąstymo gebėjimai, stiprūs minčių dėstymo žodžiu ir raštu įgūdžiai. Visa tai padeda ne tik žurnalistikoje.  

Ar turite kokių nors atmintin įsirėžusių prisiminimų iš universiteto laikų?

Prisimenu žurnalistikos pirmakursių krikštynas, kurių metu sekėme vieno iš tiriamosios žurnalistikos Lietuvoje pradininkų Vito Lingio istorijos vingiais. Turėjome perprasti įvairias užuominas, kurios vedė nuo vienos prie kitos šio žurnalisto gyvenime svarbios vietos, surasti slaptą ryšininką, uždavinėti klausimus praeiviams. Tai buvo nuostabus iššūkis, apie kurį dažnai pasakoju kaip alternatyvą kai kur vis dar gyvuojančioms pirmakursių krikštynoms su apmėtymu miltais.

Dar prisimenu Romą Sakadolskį su jo žymiuoju džemperiu, ant kurio užrašyta „God is Dead, – Nietche. Nietzche is Dead, - God“, Deimantą Jastramskį, Aurelijų Katkevičių, Kristupą Sabolių ir kitus puikius dėstytojus, iš kurių pasisekė pasimokyti. Senų laikraščių skaitymą ruošiantis Lietuvos žurnalistikos istorijos paskaitoms, kurso vakarėlius. Žurnalistikos studijos buvo puikus nuotykis.

Koks buvo pirmasis Jūsų darbas apskritai ir koks buvo pirmasis darbas baigus studijas?

Pirmasis mano darbas buvo tame pačiame Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete. Prisidėjau prie įvairių ryšių su visuomene iniciatyvų, konsultavau moksleivius. Po studijų baigimo trumpam įsidarbinau Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje, kur taip pat kūriau įvairų turinį efektyvesnei komunikacijai. Vėliau daugiau nei trims metams pasukau į žurnalistiką.  

Ar Komunikacijos fakultetas, turėjo įtakos Jūsų, kaip asmenybės, formavimuisi? Ir ar žinios, įgūdžiai, įgyti universitete, pravertė darbe?

Žurnalistikos studijos mane išmokė trijų esminių nuolat naudojamų dalykų: apverstos piramidės principo, gabėjimo analizuoti ir kritinio mąstymo. Pastaruosius du tenka tobulinti kiekvieną dieną.  

Papasakokite, kaip atrodo Jūsų darbo diena?

Esu vienas iš finansinių technologijų startuolio „HeavyFinance“ įkūrėjų ir jo rinkodaros vadovas. Pastaruoju metu bene kiekviena mano darbo diena prasideda su trumpais pokalbiais ir žvilgsniu į parametrus, kuriais matuojame įmonės sėkmę įvairiose srityse. Kiekvieno rodiklio pakėlimas yra atskira sudėtinga užduotis, tačiau jas vienijantis didysis iššūkis – kaip sparčiai augti suderinant pasiūlą ir paklausą sutelktinio finansavimo platformoje.

Kas Jums svarbiausia Jūsų darbe?

Man patinka, kad kasdien bandome pasaulį paversti šiek tiek patogesniu padėdami su sunkiąja technika dirbantiems verslams pasiskolinti ir investuotojams atverdami naują turto klasę. Šis tikslas motyvuoja, o aplink jį yra susibūrę protingi žmonės, su kuriais smagu dirbti.

Ar turite konkrečių tikslų savo darbe?

Statistiškai lietuviai vis dar nedaug investuoja. Norėčiau, kad tai pasikeistų, nes investavimas žmones atveda į finansinę laisvę. Dabar, kai su 100 eurų santaupų jau galite pradėti investuoti, tuo turėtų užsiimti daugiau žmonių.

Tikslas sau – daug mokytis.

Remiantis savo studijų patirtimi, ką patartumėte/palinkėtumėte dabartiniams studentams?

Neškit šviesą.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos