Leidyklos-knygyno „Sofoklis“ pardavimų vadybininkė / Leidyba
Kas paskatino pasirinkti leidybos studijas?
Jeigu atvirai, leidybos studijas mane paskatino pasirinkti geriausia draugė. Ji buvo metais vyresnė, o aš, pabaiginėjanti mokyklą, nežinojau, kuris kelias yra mano ir kuria linkme kreipti savo ateitį. Tik visada traukė knygų pasaulis, jaučiau, kad turiu ir aš suktis aplink spaudą. Taigi, leidyba atsidūrė mano pasirinkimų pirmame numeryje ir tą lemtingą vasarą, keliaudama po kalnus sulaukiau žinios apie priėmimą.
Kokie buvo Jūsų studijų metai? Papasakokite ryškiausius savo prisiminimus iš studijų laikų.
Studijų metai buvo labai įvairūs veiklomis ir mokomaisiais dalykais. Kadangi mane visada traukė tradicinė leidyba, labiausiai įsiminė poligrafijos, kalbos, istorijos paskaitos ir unikalūs dėstytojai. Stebino ir tokie mokslai kaip apskaita ar rinkodara, su kuo, regis, neturėjau nieko bendro, bet baigiantis kursui, supranti, jog įveikei pats save ir papildei savo bagažą visiškai naujomis žiniomis.
Ryškiausi prisiminimai nesusiję su paskaitomis man buvo aktyvūs užsiėmimai sporto centre, kur turėjau galimybę šokti, dalyvauti renginiuose su universiteto orkestru ir pasirodyti miesto ir aukštosios mokyklos šventėse.
Kaip Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete įgytos žinios Jums pravertė darbe?
Dirbti pradėjau jau antrame kurse. Įsidarbinau knygyne, kuriame praleidau visus likusius studijų metus. Dabar dirbu leidykloje, taigi, manau, akivaizdu, jog studijuojant tikslingai ieškojau susijusios krypties darbų. Žinoma, dabartinėje padėtyje praktiškai vis dar mokausi ir sužinau apie leidybos procesus vertingų pamokų, bet mokslai Komunikacijos fakultete padėjo tam pamatus, o ant šio pagrindo statau patirtį, kuri auga dirbant leidykloje.
Kaip atrodo Jūsų darbo diena? Kokie įgūdžiai svarbiausi Jūsų kasdieniame darbe?
Mano kiekviena darbo diena yra labai skirtinga ir tas mane žavi. Pradedant nuo knygų užsakymų įvykdymų, pardavimų analizavimo, sąskaitų išrašinėjimo, tęsiant aktyvia komunikacija, bendradarbiavimu su didžiaisiais leidinių tiekėjais, logistikos centrais ir baigiant elektroninės svetainės priežiūra, naujienlaiškių formavimu, knygų reklamavimu socialiniuose tinkluose ar tiesiog pašnekesiu su klientu, rekomendacijomis leidyklos knygyne. Nupasakoti viską sudėtinga, nes diena susideda iš daug detalių ir daug atsakomybių, kas tampa lygu dideliam spalvotam paveikslui. Svarbiausi įgūdžiai yra organizaciniai ir komunikaciniai, krizių suvaldymas, šaltas mąstymas ir ramybės palaikymas ištikus nesklandumams.
Kokiems žmonėms rekomenduotumėte rinktis komunikacijos ir informacijos krypties studijas?
Šios krypties studijas rekomenduočiau žmonėms, kurie yra atviri naujovėms ir jaučia, kad viduje turi kūrybiškumo kibirkštį. Aš tikiu, kad šioje srityje reikia nestovinčių vietoje, energingų ir pasiryžusių kurti turinį jaunų žmonių. Jeigu pagaunate save vis besidomint naujienomis, negalite nustoti skaityti straipsnių apie renginius, kultūrą, žiūrėti ir analizuoti įvairių reklaminių sprendimų, o gal jūsų aistra grafinio dizaino, maketavimo ypatumai? Viskas ir dar daugiau sutelpa po šio fakulteto stogu. Tai ne vien knygos, apie jas šneku tik dėl to, kad man šis punktas buvo įdomiausias. Čia galima atrasti savo kūrybiškumą ir jį išauginti.