Lapkričio 8–10 d. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentai dalyvavo partnerių, informacinių technologijų įmonės „IBM Lietuva“ organizuotame hakatone. Nors toks renginys įmonėje vyksta kiekvienais metais, šis hakatonas buvo išskirtinis, nes prie jo prisijungė kviestiniai dalyviai, gavę progą įgyti naujų žinių IT srityje, praplėsti profesinius ryšius ir pasidalinti savo įžvalgomis. Komandose bendradarbiaudami su „IBM Lietuva“ profesionalais studentai tris dienas kūrė technologinius prototipus šių metų renginio tema „Accessibility: Breaking Down Barriers“ (liet. „Prieinamumas: šaliname kliūtis“) – hakatonas skirtas inovatyviems žmonių su negalia problemų sprendimams.

received 429979343491584

Audrius Burkauskas, vienas iš „IBM Lietuva“ hakatono organizatorių, renginį apibūdina kaip puikią galimybę darbuotojams keletą dienų pasinerti į veiklas, padedančias tobulinti programavimo, komunikavimo, problemų sprendimo ir laiko valdymo įgūdžius. Į šį inovacijų renginį A. Burkauskas su komanda kiekvienais metais stengiasi įnešti ką nors naujo, dėl šios priežasties prie šių metų hakatono prisijungti pakviesti Vilniaus universiteto studentai: keturi iš Komunikacijos fakulteto Verslo informacijos vadybos bakalauro ir Informacijos sistemų vadybos magistro studijų programų bei du – iš Matematikos ir informatikos fakulteto Informacinių technologijų studijų programos. A. Burkauskas atskleidė, kad „IBM Lietuva“ darbuotojai iki paskutinės akimirkos nežinojo, kad hakatono komandas papildys studentai, šis netikėtumas neabejotinai sukėlė dar didesnį dalyvių susidomėjimą ir intrigą.

Hakatono dalyvė, Komunikacijos fakulteto Verslo informacijos vadybos studijų programos studentė Emilija Švažaitė pastebėjo, kad norint įsilieti į įmonės bendruomenę, studentams teko išeiti iš komforto zonos, sugebėti pasiūlyti savo idėjas ir išsakyti nuomonę. Dar viena hakatono dalyvė, Informacijos sistemų vadybos studijų programos magistrantė Monika Kažuraitė papildė, kad vienas svarbiausių tikslų jiems buvo rodyti iniciatyvą, net jei, palyginus su profesionalais, neturi daug patirties ir žinių: „Labai svarbu būti smalsiems ir įsitraukti, kiek įmanoma daugiau – tik tokiu būdu galime tobulėti“, – įžvalgomis dalijasi M. Kažuraitė.

Pristatant renginio temą, renginyje svečiavosi „Lietuvos negalios organizacijų forumo“ prezidentė Indrė Širvinskaitė. Kartu su kolegomis programuotojais, turinčiais regos negalią, Indrė papasakojo apie problemas, su kuriomis žmonės su negalia susiduria Lietuvoje. Studentė E. Švažaitė pažymi, kad ši tema yra labai svarbi ir aktuali: „Sužinojau, kokių sunkumų gali kilti, pavyzdžiui, naudojantis viešuoju transportu. Silpnaregiui programėlė praneša, kad jo troleibusas atvyks už 5 minučių. Tuo metu atvažiuoja trys troleibusai, iš kur jam žinoti, į kurį įlipti? Tai tik viena iš problemų, kurioms hakatono dalyviai bandė rasti sprendimą“. Mergina papildo, kad sunkumų iškyla ne vienoje srityje: „Žmogui su negalia reikalinga informacija internete dažnai būna nenurodoma arba nurodoma netiksliai, todėl vykdamas į naujas vietas jis kaskart turi skambinti ir teirautis dėl, pavyzdžiui, patekimo į įstaigą vežimėliu“. Hakatono organizatorius A. Burkauskas pabrėžia, kad šių metų tema buvo labai plati, todėl dalyviai rinkosi skirtingus sprendimo būdus: „Komandos fokusavosi į paprastus, bet modernius sprendimus, kurie padėtų žmonėms su negalia kasdieniame gyvenime“, – sako A. Burkauskas.

Visą šeštadienį generavę idėjas ir kūrę prototipus, sekmadienį, paskutinę renginio dieną, dalyviai juos pristatė. Iš trijų prizines vietas užėmusių komandų, net dvejose dirbo VU Komunikacijos fakulteto studentės.

Prizą už geriausią techniškai įgyvendintą sprendimą, leidžiantį pranešti apie judėjimą apribojančias kliūtis, laimėjo komanda, kurioje darbavosi Verslo informacijos vadybos studijų programos 2 kurso studentė Emilija Švažaitė.

Už geriausią problemos sprendimo pristatymą apdovanojimą gavo komanda, sukūrusi prototipą, kuris gali padėti regėjimo negalią turintiems žmonėms tinkamai pasirinkti drabužius. Šioje komandoje dalyvavo Informacijos sistemų vadybos magistro studijų programos 3 kurso studentė Rusnė Vrubliauskaitė.

Trečias apdovanojimas buvo įteiktas už labiausiai temą atspindintį sprendimą, jį gavo komanda, sukūrusi interneto puslapį, galintį sudėtingą terminologiją ar tekstus pateikti supaprastinta kalba.

Hakatone dalyvavusi studentė M. Kažuraitė buvo sužavėta, kiek daug komandos sugebėjo nuveikti per tris dienas: „Nors sukurti funkcionuojančią programėlę ar puslapį per tokį trumpą laiką yra tikras iššūkis, tačiau komandos pristatė ne vieną puikią ir praktišką idėją, prototipą“, – įspūdžiais iš vykusio hakatono dalinasi M. Kažuraitė.

„IBM Lietuva“ hakatono organizatorius A. Burkauskas pastebi, kad studentų dalyvavimas renginyje neabejotinai pridėjo papildomų spalvų: „Mokymasis vyksta abiem kryptimis, todėl esu tikras, kad ir tolimesnis bendradarbiavimas bus naudingas tiek „IBM Lietuva“ darbuotojams, tiek Vilniaus universiteto studentams“, – apie ateities bendradarbiavimo perspektyvas kalbėjo A. Burkauskas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos