Apkeliavusi 15 atminties institucijų, rugsėjo 18 dieną į Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetą sugrįžo paroda „Gydant sielos žaizdas“, kurioje atskleidžiamos moterų trauminės patirtys ir dilemos, patirtos siekiant išgyventi žiauriomis II pasaulinio karo ir Holokausto sąlygomis.

Parodos atidarymas Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės Bitės viešojoje bibliotekoje 2023 08 09 Autorius P. Židonis 4

Parodoje pristatomi Holokaustą išgyvenusiųjų moterų, jų dukrų ir anūkių liudijimai, bylojantys, jog itin žiauriomis sąlygomis patirti išgyvenimai ir paslaptyje laikomos patirtys yra opūs skauduliai, perduodami net keliose šeimos kartose. Liudijimai taip pat atskleidžia psichologines traumas, sukeliančias tapatybės lūžius bei moteriško solidarumo svarbą gyvybei pavojingų aplinkybių akivaizdoje.

„Karui pasibaigus, jis ir toliau tęsėsi tyrimo metu kalbintų moterų ir jų vaikų prisiminimuose tol, kol drąsa prabilti padėjo suprasti savo jausmus ir atsiverti pasauliui. Tikimės, jog mūsų ekspozicija paskatins lankytojų empatiją ir atvirumą, padės suprasti sudėtingas moterų dilemas, su kuriomis jos susiduria ir šiandien“, – teigia projekto vadovė ir tyrėja dr. Neringa Latvytė.

Paroda sukurta įgyvendinant tarptautinį projektą „Identity on the Line“, sujungiantį 6 kultūros ir istorijos muziejus bei universitetą iš 7 Europos šalių. Projekto tikslas yra ištirti ilgalaikes skirtingų migracijos procesų (savanoriškų ir priverstinių), kurie vyko Europoje per pastaruosius 100 metų, pasekmes. Parodą finansuoja Kūrybiškos Europos programa „Kultūra“, Vilniaus universiteto dalyvavimą projekte remia Lietuvos kultūros taryba.

Parodos atidarymas įvyko 2023 m. kovo 8 d. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre.

Parodą kviečiame apžiūrėti Komunikacijos fakultete, Jungiamuosiuose rūmuose šalia Freskos auditorijos.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos