2024 m. rugpjūčio 2 d. 12:15 val. Panerių memoriale vyks Romų genocido dienos minėjimas.

naujienai 2

Rugpjūčio 2-oji – Tarptautinė romų genocido diena, kurios metu kviečiama atminti romų genocido aukas, skaudžios istorijos įvykius. Organizuojamo renginio metu skambės romų muzika, bus dalinamasi prisiminimais, susiburs romų bendruomenės iš visos Lietuvos.

Minėjimo programa:

12:15 val.: Renginio atidarymas

12:20 val.: Romų himno giedojimas. Himną atliks ansamblio „Sare Roma“ dainininkė Jelena Michaj

12:25 val.: Svečių žodis

13:00 val.: Pasakojimo iš atsiminimų skaitymas

13:10 val.: Simbolinis ugnies uždegimas skambant dainai „Aušvic, Aušvic“

13:20 val.: Romų vėliavos iš spalvotų akmenukų sudėjimas

13:30 val.: Renginio pabaiga

Renginio metu gros Ingridos Giunter styginių kvartetas.

Renginio partneriai: Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas, Tarptautinė istorinio teisingumo komisija, The Baltic Region Roma Women Association, Romų visuomenės centras.