STUDENTAI KVIEČIAMI TEIKTI PARAIŠKAS PRISTATYTI MEDIJŲ RAŠTINGUMO INICIATYVOMS RYGOJE

IREX kviečia Estijos, Latvijos ir Lietuvos universitetų studentus teikti paraiškas savo medijų raštingumo iniciatyvoms pristatyti renginyje, kurį organizuoja JAV Valstybės departamento programa Media Literacy in the Baltics, kurią administruoja IREX. Pristatymuose dalis, skirta pristatyti plakatus ir trumpus (15-20 minučių) pranešimus.

Paraiškų pateikimo terminas: 2023 m. kovo 12 d.

Aprašymas: renginys vyks 2023 m. balandžio 19-20 dienomis Rygoje, Latvijoje. Atrinkti studentai gaus finansavimą kelionei, apgyvendinimui ir maitinimui.

Dalyviai: dalyvauti gali bakalauro arba magistro studijų pakopų studentai, šiuo metu studijuojantys viename Baltijos šalių universitetų, kurie dalyvavo medijų raštingumo Baltijos šalyse programoje, išklausę kursą, su medijomis/dezinformacija arba pasirenkamąjį kursą, susijusį su medijų raštingumu.

Pristatymo temos:

1. Medijų raštingumo ar su tuo susijusių temų (dezinformacijos, manipuliavimo turiniu ir pan.) tyrimai;
2. Medijų raštingumo mokymo iniciatyvos/medžiaga;
3. Informacinės kampanijos, skatinančios medijų raštingumą (socialinės žiniasklaidos kampanijos, internetinės transliacijos, vaizdo įrašai ir kt.).

Studentai gali pateikti paraišką pristatyti pasirinktą temą atvaizduojant ją plakate, parengiant pristatymą žodžiu arba pristatyti ir plakate, ir žodžiu.

Plakatuose turi būti atvaizduojami su tyrimu susiję vaizdai, grafikai su trumpu tekstu. Informacija gali būti pateikta anglų, estų, latvių, lietuvių arba rusų kalbomis.

Pranešėjai, skaitantys pranešimus žodžiu, turi pristatyti temą per 15 minučių anglų kalba, o po pristatymo bus skiriamos 5 minutės klausimams. Rekomenduojami PowerPoint pristatymai. Atrinkti pranešėjai bus apmokomi IREX ir prieš renginį turės sudalyvauti praktikoje.

Paraiškų teikimo procesas: suinteresuoti studentai turėtų užpildyti paraišką, pagrįsdami savo susidomėjimą pristatymu renginyje ir apibūdindami, ką jie siūlo pristatyti, įskaitant tyrimo santrauką, jei reikia.

• Pristatymai turi būti susiję su medijų raštingumu ir gali apimti mokslinius tyrimus, mokymo iniciatyvas / medžiagą ir informacines kampanijas.
  • Temos turėtų būti konkrečios ir pirmiausia orientuotos į jau atlikto darbo rezultatus (galima paminėti ir būsimas, numatomas iniciatyvas).
  • Pareiškėjai turi pasirinkti ar pretenduoja į pristatyma plakatu, ar į žodinį pristatymą/prezentaciją.
  • Prezentacijos turi būti pristatomos anglų kalba.
  • Visos paraiškos turi būti pateiktos iki 2023 m. kovo 12 d.

IREX atrinks iki 15 studentų pristatymams plakatu, stende ir iki 3 studentų pagrindinėms kalboms, prezentacijoms. Pretendentai apie sprendimą bus informuoti ne vėliau kaip kovo 24 d. Išsamesnė informacija ir rekvizitai bus pateikti atrinktiems studentams.

Renginio informacija. Dviejų dienų renginyje dalyvaus daugybė medijų raštingumo, žurnalistikos ir kitų susijusių temų ekspertai.

Pirmąją dieną studentai pristatys pasirinktas temas per dvi 60 minučių trukmės sesijas (viena sesija bus skirta plakatams, kita – pagrindinėms prezentacijoms). Antrąją dieną IREX įteiks sertifikatus dalyviams.

Siūlomos pristatymo temos: studentai labai raginami apsvarstyti galimybę pristatyti savo įvykdytus projektus žemiau pateiktomis arba susijusiomis temomis:

• Dezinformacijos, propagandos ir malgienų tendencijos;
  • Kūrybingi būdai ugdyti jaunimo medijų raštingumo įgūdžius;
  • Vaikų ir paauglių medijų raštingumas;
  • Žiniasklaidos raštingumas pagyvenusiems žmonėms;
  • Socialinių tinklų naudojimas gerais tikslais;
  • Patarimai, kaip kovoti su patyčiomis internete;
  • Skaitmeniniai iššūkiai Z kartai;
  • Kaip sukurti savo medijų raštingumo kampaniją;
  • Dezinformacija, susijusi su lytiškumu;
  • Medijų raštingumo kortų žaidimai ir stalo žaidimai;
  • Pranešimai viešojoje erdvėje apie medijų raštingumą;
  • Dezinformacijos atvejų tyrimai;
  • Tinklalaidės, kuriose dalyvauja žiniasklaidos, medijų raštingumo ekspertai;
  • Psichologinės gerovės patarimai;
  • Faktų tikrinimo svetainės;
  • Mokymo medžiaga apie medijų raštingumą;
  • Mitų ir sąmokslo teorijų paneigimas;
  • Skaitmeninis saugumas, saugumas internete.

Daugiau informacijos ir registracija: