Lina Patskocimaite 1200x1200

LRT.lt Skaitmeninių aktyvų skyriaus vadovė / Kūrybos komunikacija

 

Kodėl pasirinkote kūrybos komunikacijos studijas?

Tuo metu tai buvo labai nauja programa, sudomino platus dėstomų dalykų spektras. Iki pat stojamųjų egzaminų svarsčiau rinktis žurnalistikos ar kūrybos komunikacijos studijas, tačiau po pokalbio su komisija per stojamąjį egzaminą viskas susidėliojo į vietas, supratau, kad čia galėsiu turėti laisvę kurti ir įgyvendinti savo idėjas plačiau nei tik žiniasklaidoje.

Kokie buvo Jūsų studijų metai? Papasakokite ryškiausius savo prisiminimus iš studijų laikų.

Visi studijų metai Komunikacijos fakultete buvo labai dinamiški. Pirmieji – padėjo akademinius pamatus ir supažindino su bendrąja komunikacijos teorija ir filosofija, vėliau – teko susidurti su daugybe praktinių užduočių ir paskaitų, kurios suteikė profesinių įgūdžių. Dėstytojai, ne tik gerai išmanantys teorinį dėstomų dalykų lygmenį, bet ir užsiimantys veikla praktikoje – Vytenis Pauliukaitis, Liutauras Elkimavičius, Daiva Lialytė ir kiti savo sričių profesionalai tapo autoritetais, kurie dalijosi konkrečiomis sėkmės/nesėkmės istorijomis, įkvėpė į daugelį situacijų pažvelgti plačiau, kitu kampu.

Kaip Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete įgytos žinios Jums pravertė darbe?

Mano gyvenime mylimas darbas LRT atsirado būtent studijų dėka. Pirmiausia, į visuomeninį transliuotoją žengiau kaip antro kurso studentė, norinti atlikti praktiką, o vėliau pasilikau ten dirbti. Kasdien darbe susiduriu su įvairiomis situacijomis, kai turiu atkreipti dėmesį į komunikacijos svarbą. Studijos išugdė suvokimą, kad komunikacija (tiek vidinė, tiek išorinė) yra vienas iš svarbiausių bet kokio projekto elementų. Be nuoseklios vidinės komunikacijos neįmanomas efektyvus darbas komandoje, o be tikslingos ir tinkamai parengtos išorinės komunikacijos – joks sukurtas produktas nepasieks auditorijos, kuriai ir yra skirtas.

Papasakokite kaip atrodo Jūsų darbo diena. Kokie įgūdžiai svarbiausi Jūsų darbe?

Šiuo metu koordinuoju LRT socialinių medijų grupės darbą,  rūpinuosi naujienų portalo LRT.lt internetinėmis transliacijomis ir specialiaisiais projektais. Kiekviena darbo diena skirtinga, dinamiška ir turbūt tai suteikia daugiausiai motyvacijos ir neleidžia paskęsti rutinoje. Kas rytą su komanda peržiūrime praėjusios dienos rezultatus socialinių tinklų paskyrose, dėliojame planą ir rengiame naują turinį. Taip pat, vis augant LRT.lt portalui daugėja internetinių projektų ir specialiųjų transliacijų, čia tenka pasirūpinti ir filmavimo technikos užsakymu, lokacijų apžiūrėjimu, signalo perdavimo suderinimu, bendradarbiaujant su programuotojais ir dizaineriais parengti projektų įgyvendinimą portale. Vyksta nuolatinis bendradarbiavimas su kolegomis iš televizijos ir radijo, su laidų kūrėjais ir prodiuseriais.  Dėl skirtingų projektų gausos labai svarbu gebėti planuoti laiką, turėti greitą reakciją, šaltą protą sprendžiant krizes ir žinoti, kad nėra situacijos, kurios negalėtų išspręsti darni ir profesionali komanda.

Kokiems žmonėms rekomenduotumėte rinktis kūrybos komunikacijos studijų programą?

Šią studijų programą rekomenduočiau žmonėms, kurie jaučia norą kurti, įgyvendinti savo idėjas, seka viešąją erdvę, domisi muzikos, kultūros, politikos, technologijų, rinkodaros naujienomis, nes kūrybos komunikacijoje susipina visos šios sritys. Čia įgysite ne tik solidžius akademinius Vilniaus Universiteto pamatus, bet ir praktinių įgūdžių, kuriuos galėsite pritaikyti dirbdami kine, televizijoje, reklamos agentūrose ar dar daugybėje skirtingų sričių, kurias net sunku išvardinti. Tai studijų programa ir tiems, kurie dar nėra atradę savo sferos, bet jaučia, kad jų veržlumas, laisvė ir kūrybiškumas ras vietą rinkoje.