Augustinas Sulija

TV3 žinių reporteris / Analitinė žurnalistika

 

Kodėl pasirinkote analitinės žurnalistikos studijas?

Studijas pasirinkau pirmiausia dėl pragmatinių sumetimų. Darbdaviai Lietuvoje, kaip ir užsienyje, beveik visada reikalauja žurnalistinio išsilavinimo ir patirties. To paties reikia norint dalyvauti ir įvairiuose žurnalistikos projektuose, kuriuose suteikiamas finansavimas. Studijos pasiūlė tiek žinių bagažą, tiek galimybę atlikti praktiką.

Kokie buvo Jūsų studijų metai?

Studijų metai buvo įdomūs. Nedidelis kursas dirbo draugiškai ir bendruomeniškai. Kursiokai susirinko turėdami skirtingą išsilavinimą ir pomėgius, todėl bendrauti ir kartu daryti užduotis dažniausiai buvo įdomu ir vertinga. Daugiausia mokėmės vakarais, bet net ir po darbo noro ir motyvacijos eiti į paskaitas užtekdavo. Galbūt todėl, kad su daugeliu dėstytojų pavyko sukurti draugišką ryšį. Vasaros praktika taip pat buvo klasiška. Susidarė įspūdis, kad redaktoriai gana draugiškai žiūri į šios studijų programos studentus, kurie ateina dažniausiai jau turėdami savo domėjimosi lauką ir turi ką pasiūlyti patys.

Kaip Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete įgytos žinios Jums pravertė darbe?

Manau, kad svarbiausia, jog studijos, jauniems darbuotojams kaip man, davė gana aiškų etinį ir moralinį pagrindą, kurį dirbant žurnalistinį darbą tikrai nėra lengva išlaikyti. Beje, retas atvejis, kad be dėstytojų kas nors jį ir paaiškina. Šie dalykai gana greitai užmirštami, todėl man atrodo svarbu jausti atsakomybę ir suprasti žurnalistikoje daromų klaidų kainą. Studijos taip pat leido išmėginti save ir kiek geriau suprasti savo stipriąsias ir silpnąsias minčių dėstymo vietas bei esminius žinių formavimo principus.

Gal galite papasakoti apie žurnalisto darbo dieną?

Žurnalisto darbo diena dažniausiai prasideda atmerkus akis ir baigiasi užmigus. Vargu ar šis darbas tinkamas tiems, kas tikisi uždarius redakcijos duris pamiršti prie ko vargo visą dieną. Daugeliu atveju darbe bus daug streso ir skubėjimo. Kartais rašyti gali tekti koridoriuje, kartais ant suoliuko parke. Dažnai tenka pamiršti draugų gimtadienius ir valstybines šventes. Kita vertus, adrenalinas, galimybė prie įvykių prisiliesti tiesiogiai ir iš arti neretai atperka ir nuovargį, ir sunkumus.

Kokiems žmonėms rekomenduotumėte rinktis analitinės žurnalistikos studijų programą?

Tiems, kurie nori tapti žurnalistais. Kurie mėgsta pasakoti istorijas. Jeigu rašote nežiūrėdami į klaviatūrą ir viduryje nakties susigriebėte, kad paskutines kelias valandas aiškinatės įvykio, kuris nutiko prieš kelis metus priežastis – ši studijų programa taip pat kaip tik jums. Jeigu jaučiate, kad turite ką pasakyti, ši programa gali duoti įrankius ir geras pamokas kaip tą padaryti teisingai.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos